اخبار

«۳D Cloud؛ نرم‌افزار طراحی چیدمان خانه !»

شرکت Marxent، ۱۵ میلیون دلار برای توسعه یک پلت فرم سه بعدی طراحی خانه سرمایه گذاری می کند. به کمک این نرم‌افزار طراحی چیدمان خانه موسوم به «۳D Cloud»، می‌توان عکس‌های ۲ بعدی لوازم و نمای واقعی خانه را به محتوای ۳ بعدی تبدیل کرده و با توجه به اجزای ثابت چیدمان خانه نظیر دیوار‌ها، درها و پنجره‌ها، مدل مناسبی برای آرایش وسایل خانه، طراحی نمود.

چیدمان های دیجیتالی!

تکنولوژی مورد نیاز برای بازسازی دیجیتالی و تجهیزات اتاق‌های واقعی آن هم به صورت ۳ بعدی پیچیدگی‌های خاص خود را دارد؛ انتخابی کردن عناصر مختلف یک خانه نظیر مبلمان، کف، کاغذدیواری، سرامیک، گچ‌کاری و … برای جلب رضایت مشتریان بسیار سخت است. پس از توسعه نرم‌افزار طراحی چیدمان خانه موسوم به«۳D Cloud» که شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا تقریبا همه‌ی اجزای مبلمان شخصی و چیدمان خانه را، به صورت دیجیتالی، طراحی کرده و به فروش برسانند، Marxent اعلام کرد که خدمات خود را پس از سرمایه‌گذاری های خصوصی جدید توسط چند فرد ثروتمند اهل فلوریدا، توسعه خواهد داد. یکی از مهم‌ترین مسائل تکنولوژیک در عصر ما، ایجاد هماهنگی بین طراحی، تجسم فضایی، تجربه خرید و جلب رضایت مشتری است. امروزه، برای مشتریان، بسیار اهمیت دارد که موقعیت اجسام و چیدمان خانه، در کارآمدترین حالت ممکن، آرایش شده باشد.  در یک راه‌حل خوب، باید تمام شرایطی که مشتریان با آن، ارتباط برقرار نموده یا احساس راحتی کنند، لحاظ شده باشد.

سلیقه‌های مختلف، لحاظ شده است!

به کمک نرم افزاری که شرکت Marxent ارائه کرده است، می‌توان عکس‌های ۲ بعدی لوازم و نمای واقعی خانه را به محتوای ۳ بعدی تبدیل کرده و با توجه به اجزای ثابت چیدمان خانه نظیر دیوار‌ها، درها و پنجره‌ها، مدل مناسبی برای آرایش وسایل خانه، طراحی نمود. هنگامی که ساختار نهایی و سه بعدی اتاق‌ها، به دست آمد، می توان آن را روی مانیتور کامپیوتر، تلویزیون، پروژکتور و حتی گوشی های موبایل نیز پخش نمود. البته نسخه خروجی نرم‌افزار طراحی چیدمان خانه، روی ابزار هایی که مجهز به عینک و هدست مخصوص مشاهده‌ی سه‌بعدی هستند، بهتر و باکیفیت‌تر نشان داده می شوند. قابلیت این پلت‌فرم، جهت طراحی سیستم های سه‌بعدی با استفاده از تصاویر دوبعدی مختلف، دست‌آورد مهمی در جهان تکنولوژی به شمار می آید که به وسیله آرایش انتخابی رنگ‌ها، اشیا و جنس آن‌ها توسط کاربر، تا حد زیادی در جلب رضایت مشتریان، موفق بوده است. البته، امکان طراحی یک خانه یا حتی یک اتاق، بدون وجود اثاثیه نیز در این اپلیکیشن، لحاظ شده است.

واکنش بازار به این اپلیکیشن

در حال حاضر، «۳D Cloud» می‌تواند تمام اتاق‌خواب‌ها، سالن های ادارات، آشپزخانه‌ها، حمام‌ها، حیاط‌ها و محیط‌های بیرون از ساختمان را به تصویر کشیده و طراحی کند؛ این نرم‌افزار طراحی چیدمان خانه، در حال حاضر، توسط بزرگترین فروشندگان وسایل خانگی از جمله «Lowe’s،  La-Z-Boyو Ashley HomeStore» و همچنین تهیه‌کنندگان لوازم جانبی منزل مانند Woodmark آمریکایی که یک شرکت سازنده کابینت است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به بازخورد های دریافت‌شده توسط مشتریان، پس از استفاده های اولیه و پیش نمایش نرم افزار «۳D Cloud»، Marxent اعلام کرده است که شرکت‌هایی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند، حجم معاملات متوسطشان نزدیک ۵۰ درصد افزایش یافته و به طور متوسط، سرعت چرخه فروششان نیز ۳۰ درصد افزایش یافته است.

منبع
venturebeat

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا