اخبارتکنولوژی و هوش مصنوعی

ضدآب شدن تلفن‌های همراه آینده با دکمه‌های مجازی

سایبرپژوه– در سال ۲۰۲۰ با از راه رسیدن تلفن‌های همراه مجهز به تکنولوژی دکمه‌های مجازی شاهد ارتقای قابل توجه قابلیت‌های ضدآب آنها خواهیم بود.

یکی از عوامل آسیب پذیر شدن گوشی‌ها در برابر آب استفاده از دکمه‌های فیزیکی در آنها است. پیش بینی می‌شود در سال ۲۰۲۰ طیف گسترده‌ای از گوشی‌ها تنها شاهد وجود دکمه‌های مجازی باشند و همین امر جلوی نفوذ آب به تلفن همراه را می‌گیرد.

در حال حاضر اکثر گوشی‌ها دارای دکمه‌هایی برای تنظیم صدا، روشن و خاموش کردن و غیره هستند. اما استفاده از حسگرهای مافوق صوت نصب دکمه‌های مجازی را بر روی گوشی‌ها ممکن می‌کند که مهم‌ترین مزیت آنها طراحی بدنه گوشی به شکل یکپارچه و افزایش دوام و عمر تلفن‌های همراه است.

یک موسسه نوپا به نام التراسنس در حال مذاکره با برخی شرکت‌های سازنده تلفن همراه است تا این تکنولوژی را در اختیار آنها قرار دهد. این شرکت به همین منظور تراشه کوچکی در ابعاد ۱.۴ میلیمتر در ۲.۴ میلیمتر تولید کرده که در ازای آن به ۰.۵ میلیمتر می‌رسد و امواج صوتی غیرقابل شنیدن توسط انسان را تولید می‌کند که انتقال فرامین را با دکمه‌های مجازی ممکن می‌کند.

تکنولوژی تراشه یادشده بخش اصلی حسگری به نام تاچ پوینت را تشکیل می‌دهد که برای طراحی دکمه‌های مجازی به کار می روند و قرار است ماه آینده در نمایشگاه سی ای اس ۲۰۲۰ در معرض دید علاقمندان قرار بگیرند.

منبع
صاحب نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا