اخبارتکنولوژی و هوش مصنوعی

کورال، هوش مصنوعی گوگل

سایبرپژوه– هوش مصنوعی به ماشین‌ها اجازه می‌دهد تا تمامی کارهایی که توسط انسان انجام می‌گرفته است را به تنهایی انجام دهد. به دنبال راه اندازی کنترل کیفیت خط تولید کارخانه هستید؟ کافیست یک دوربین با قدرت هوش مصنوعی نصب کنید تا تمام نقایص را به شما نشان دهد. اما چنین وسایلی تنها زمانی کارآمد خواهند بود که از سرعت کافی برخوردار باشند برای مثال دوربینی که چند دقیقه برای گرفتن یک عکس زمان صرف کند کارآمد نخواهد بود.

ابداع coral توسط گوگل

به همین منظور گوگل برای رفع چنین مشکلی دست به ابداع Coral زده است. معمولا داده‌ها توسط دستگاه‌های هوش مصنوعی به یک مرکز محاسباتی بزرگ فرستاده می‌شوند. Coral یک پلتفرم سخت افزاری و نرم افزاری از گوگل است که به دستگاه‌های مجهز به هوش مصنوعی کمک می‌کند تا سرعت سخت افزاری شبکه‌های عصبی آنها بالا برود.

هوش مصنوعی جدید Google با نام Coral

گفته می‌شود میزان استفاده از هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۰ به ۷۵۰ میلیون برسد که علاوه بر استفاده آن در تلفن‌های همراه می‌توان در خودروسازی و تجهیزات بهداشتی و درمانی استفاده کرد.

Coral برای برطرف کردن مشکلات از دو محصول استفاده می‌کند: یکی شتاب دهنده و دیگری بوردی که برای نمونه سازی اولیه از ایده‌ها از آن استفاده می‌شود. در هر دو محصول قلب سخت افزار گوگل Edge TPU است.

هوش مصنوعی جدید Google با نام Coral

با اینکه می‌توان از Coral در پروژه‌های سرگرم کننده استفاده کرد، هدف اصلی سرمایه گذاری و فعالیت در صنایعی مانند خودروسازی و بهداشت و درمان است. به عنوان مثال خودرو خودرانی را در نظر بگیرید که با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در حال حرکت است و این خودرو هر ۱۰۰ میلی ثانیه ۳ متر را طی می‌کند. هرگونه تاخیر در فرایند پردازش این خودرو خودران احتمال خطرات شدید را زیاد می‌کند. بنابراین بسیار ایمن‌تر است که آنالیزها را یک دستگاه به جای یک سیستم ارتباطی انجام دهد.

جذابیت Coral برای گوگل در کارکرد هوش مصنوعی بوده و هدف اصلی گوگل کسب درآمد از آن نیست.

منبع
خبرآنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا