اخبار

VoiceTH ؛ اپلیکیشنی برای ترجمه صوت!

شرکت Sensory که از پیشگامان تکنولوژی در عرصه‌ی شبکه های آنالیز و تفسیر فایل های صوتی است، اخیرا، از یک «اپلیکیشن ترجمه صوتی» رونمایی کرده که می توانند فناوری درک زبان انسان و تجزیه و تحلیل آن را به حد چند زبان مختلف، گسترش دهند. این محصول جدید که VoiceTH نام دارد، می تواند فایل های صوتی را به متن و صوت، آن هم به زبان های مختلف جهانی ترجمه کند!

ترجمه به سبک آینده!

جدا از آنکه دستگاه میکروفن‌ها و سخت افزار های لازم برای تشخیص کلمات شفاهی در دسترس باشند، عملکرد نرم‌افزارهای موجود برای تبدیل و تفسیر درست عبارات صوتی، حتی به زبان های فراگیر دنیا، مشکلات زیادی برای بسیاری از شرکت ها، مخصوصا شبکه های اجتماعی بوجود آورده است. اما جدیدا شرکت Sensory از یک دست آورد جدید به نام  VoiceTHرونمایی کرد که می تواند درک چند زبانه فایل های صوتی و تبدیل آن به صورت متن و حتی صوت زبان های دیگر را محقق کند؛ این محصول جدید، سخت افزار ویژه و جدیدی برای استفاده عموم نخواهد داشت و مردم و شرکت‌ها، در مقیاس جهانی می توانند به کمک ابزار های عادی که در بازار موجود هستند، از خدمات این دست آورد نوین، بهره مند شوند. همچنین بنابر گزارش مصاحبه محققان این مجموعه، حتی افراد معمولی که تجربه هیچ گونه برنامه نویسی خاصی ندارند نیز می توانند به کمک این «اپلیکیشن ترجمه صوتی»، زبان‌ها و گویش‌های جدید منطقه‌ای و حتی دستور های خاصشان را به آن اضافه کنند و از این ابزار ترجمه چند زبانه مولتی مدیا، لذت ببرند!

VoiceTHچگونه کارمی کند؟

هنگامی که یک فایل صوتی در اپلیکیشن ساخته شد، VoiceTH آن را همچون پلتفرم هایی که به آسانی کد QR را اسکن می کنند، به صورت داده های خاصی تفسیر می کند؛ سپس این داده ها بعد از آنکه با هاست شناسایی درک زبان انسانی Sensory ارتباط برقرار ‌کنند، می توانند به فایل های صوتی و متنی به هر زبان دیگری که ثبت شده باشند، تبدیل یا در حقیقت ترجمه شوند. ناگفته نماند که این «هاست اطلاعاتی»، دامنه لغات بسیاری داشته و برای انجام فعالیت های آنالیز فایل ها، به مراکز مختلف اطلاعاتی، هاب ها، شبکه ها و فضا های ابری و پلتفرم های بسیاری مرتبط است. دقت شناسایی صدا در این محصول، به حدی بالاست که می تواند صدای افراد را در فاصله ۱۰ فوتی، آن هم در محیط هایی ک صدای اضافه وجود دارد، تشخیص دهد.  از زمان رونمایی اولیه از این «اپلیکیشن ترجمه صوتی» در در اکتبر ۲۰۲۰، عملکرد VoiceTH با ابزار های تولید شده توسط شرکت های مختلف تولید کننده وسایل صوتی-تصویری تست شده است.

منبع
VentureBeat

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا