اخبار

۱۰ دلیل برای ترکیب دوقلوهای دیجیتال و داده‌های مصنوعی

داده‌های مصنوعی (داده های ایجاد شده توسط رایانه ها که جایگزین داده های برآمده از دنیای واقعی هستند) و دوقلوهای دیجیتال (نمایش دیجیتال اشیاء) رویکردهای مکملی برای استفاده از دنیای واقعی جهت بهبود هوش مصنوعی و طراحی محصول هستند.

دوقلوهای دیجیتال سناریوهای «what-if» را برای ارزیابی عملکرد، هزینه و مبادلات پایداری ایجاد می‌کنند. دوقلوهای دیجیتال می توانند به گسترش ابزارهای داده مصنوعی برای پشتیبانی از تحول دیجیتال دنیای واقعی در ساخت و ساز، پزشکی و زنجیره تامین کمک کنند. برعکس، داده های مصنوعی می تواند به تیم هایی که از دوقلوهای دیجیتال استفاده می کنند کمک کند تا سناریوهای مختلف را به طور موثرتری شبیه سازی کنند. ابزارهای داده مصنوعی تمایل دارند بر بهبود گردش کار توسعه هوش مصنوعی تمرکز کنند. قابلیت‌های دوقلوهای دیجیتال معمولاً در برنامه‌های خاص صنعت برای توسعه محصول، تولید، ساخت‌وساز و پزشکی به کار گرفته می شوند.

در اینجا ۱۰ روش برای ترکیب داده‌های مصنوعی و دوقلوی دیجیتال وجود دارد که می‌توانند مکمل یکدیگر باشند:

۱- بهبود تصمیم‌گیری

آگاه‌سازی و پشتیبانی دوقلوهای دیجیتال برای تصمیم‌گیری توسط داده‌های مصنوعی

۲- برنامه‌ریزی شهری

کمک محیط‌های مصنوعی ایجادشده  به درک معماران از تأثیری که ساختمان‌های اطراف بر روی تأسیسات خود می‌گذارند

۳- ایجاد سناریوهای جدید

همان‌طور که ماشین‌ها و فرآیندهای فیزیکی، داده‌ها را برای نمایش عملکرد تولید می‌کنند؛ دوقلوهای دیجیتال نیز داده‌های مصنوعی را برای نمایش شبیه‌سازی آن عملکرد، تولید می‌کند

۴- شخصی‌سازی پزشکی

داده‌های مصنوعی می‌تواند به غلبه بر چالش‌های حریم خصوصی هنگام استفاده از دوقلوهای دیجیتال، برای بهبود مراقبت‌های بهداشتی کمک کند.

۵- اعتبارسنجی مدل‌های پزشکی

ابزارهای داده مصنوعی و دوقلوهای دیجیتال می‌توانند برای تولید مجموعه داده‌های آزمایشی ترکیب شوند و مدل‌های مراقبت‌های بهداشتی را گسترش داده و اعتبار سنجی کنند.

۶- مشکلات زنجیره تأمین سطحی

دوقلوهای دیجیتال زنجیره تأمین، می‌توانند پیرامون تنش‌ های زنجیره تأمین جدید برنامه‌ریزی کنند.

۷- شبیه‌سازی نقص ها

هم دوقلوهای دیجیتال و هم داده‌های مصنوعی به موتورهای هوش مصنوعی کمک می‌کنند تا خرابی‌ها را قبل از وقوع پیش‌بینی کنند و پیش‌بینی هوشمندانه‌ای را ارائه دهند

۸- بهبود ۵g

۹-به دنبال حالت‌های نقص غیرمنتظره باشید

ترکیبی از داده‌های مصنوعی و دوقلوهای دیجیتالی می‌تواند عملکرد و تست بار را برای وسایل نقلیه متصل بهبود بخشد تا به درک مهندسان از چگونگی مقابله سیستم‌هایشان با سناریوهای آینده کمک کند.

۱۰- بهبود تجربه مشتری

داده‌های مصنوعی می‌توانند به تجربه مشتری برای بهبود طراحی محصول، هزینه‌ها یا فروش کمک کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا