اخبار

نرم‌افزاری که ورزش شما را آنالیز می کند!

سایت Cure.fit به عنوان جدید ترین دست آورد خود، از نسل جدید ردیاب های حرکتی رونمایی کرده است؛ این ردیاب ها قادر هستند که حرکات افراد را، از روی ویدئویی که به صورت زنده یا آرشیوی، پخش می شود، شناسایی و آنالیز کنند. این نرم‌افزار ورزشی جدید، با استقبال شایانی از طرف باشگاه‌ها رو به رو شده است زیرا به آنها این امکان را می دهد که روی انجام تمرینات توسط ورزشکاران خود، از راه دور نظارت داشته باشند.

چک کردن فعالیت های ورزشی!

این ویژگی، در حال حاضر برای سیستم عامل های iOS و آندروید در دسترس است. همچنین این ساختار جدید، در تلویزیون های مدل اپل و همه محصولات خانگی که گجت «کروم کست» در آن ها لحاظ شده است، قابلیت استفاده دارد. در این پلتفرم، بعد از انکه ویدیوهای تمرینی الگو و کلاس‌های آنلاین گروه توسط مربیان، ارائه شد، تکرار این فعالیت ها توسط دانش آموزان یا افرادی که باید از مربی، الگو بگیرند، چک می شود.

این نرم‌افزار ورزشی جدید که «انرژی سنج» نام دارد و با همکاری یک شرکت طراح اپلیکیشن های تناسب اندام، طراحی شده، به زودی، جایگزین سیستم های بینایی کامپیوتری پیچیده رایج خواهد شد؛ این نرم افزار می‌تواند یک کاربر را از پس‌زمینه خود جدا کند، انواع مختلف فعالیت‌های ورزشی را شناسایی کند، و به طور خودکار رفتار افراد را بدون نیاز دائم به آنلاین بودن مربی انسانی تجزیه و تحلیل نماید.

 

به کام اساتید ورزش!

دستیابی Cure.fits به این ویژگی، بسیار مهم است زیرا نشان می‌دهد که چگونه تکنولوژی‌های هوش مصنوعی، قادرند کسب و کار های مختلف را تغییر داده یا بهبود ببخشند. به همان اندازه که نرم‌افزار ورزشی Cure.fits به شکلی تاثیرگذار تولید شده و در بازار گسترش می یابند، نقطه ضعف های آن در مقایسه با رقبای جدید همچون برنامه تناسب اندام Apples که می‌تواند اطلاعات بیومتریک را به صورت دقیقی ردیابی کند، آشکارتر می‌شود. به هر حال، نوبرانه‌ی Cure.fits راحتی بسیاری را برای مربیان رشته های ورزشی فراهم کرده است؛ زیرا حالا می توانند از راه دور و بدون طی کردن فاصله های طولانی، ورزشکاران خود را با استفاده از شبکه های هوش مصنوعی جدید، آنالیز و هدایت کنند. «انرژی سنج» قادر است، حرکات را با سرعت های مختلفی شناسایی کرده و از این جهت، می تواند به مربیان، جهت بررسی و تحلیل رفتار افراد زیر دستشان، اطلاعات مفیدی عرضه نماید! تاکنون بسیاری از آموزشگاه های رقص و ورزش یوگا، از این شبکه استقبال کرده اند. همچنین خیلی از اساتید ورزش های رزمی که نیاز دارند، هنرجویانشان، تمرینات خاصی را به دفعات بالا، تکرار کنند، این نرم افزار را وارد حوزه‌ی کاری خود نموده اند.

منبع
venturebeat

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا