اخباراقتصاد و سیاست سایبریپادکستفرهنگ سایبری

تلاش فیس‌بوک برای انتخاب مجدد ترامپ

سایبرپژوه– سوروس با انتشار مقاله‌ای در روزنامه نیویورک تایمز تصریح کرده که زاکربرگ و ترامپ مخفیانه با یکدیگر متحد شده‌اند و از همین رو فیس‌بوک چشم خود را بر روی تبلیغات سیاسی دروغین به نفع ترامپ بسته است و آنها را حذف نمی‌کند.

به نوشته سوروس، زاکربرگ به دنبال کسب سود و منفعت مالی است و از همین رو به جای کنترل انتشار اخبار دروغین به نفع ترامپ نسبت به این موضوع بی توجه است.

وی توافق غیررسمی ترامپ و سوروس را این گونه توصیف کرده است: فیس‌بوک به ترامپ کمک می‌کند تا دوباره به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود و ترامپ هم در عوض از فیس‌بوک در برابر حملات رگولاتوری ها و رسانه‌ها دفاع می‌کند. سوروس دیدارهای مکرر و طولانی مدت ترامپ و زاکربرگ را سندی برای اثبات ادعای خود دانسته و افزوده که عدم حذف تبلیغات سیاسی دروغین ترامپ راه را برای پیروزی وی هموار می‌کند.

سوروس به شریل سندبرگ مدیر ارشد عملیات فیس‌بوک هم حمله کرده و ادعاهای وی در این زمینه که فیس‌بوک می‌خواهد دنیا را به محل بهتری برای زندگی مبدل کند، رد کرده است. وی افزوده که هر دوی این افراد باید از فیس‌بوک کنار گذاشته شوند، زیرا هدف آنها تنها حداکثر کردن سود مادی بدون توجه به پیامدهای این کار است.

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا