اخبار

درایورهای جدید بلندگو Resonado رونمایی شد

سایبرپژوه محققان شرکت شرکت «Resonado»، توانسته اند مدل جدیدی از درایور های بلندگو را طراحی کنند که حجم آن، نسبت به نمونه های قبلی، تا حد قابل توجهی کاهش یافته است. از این فناوری که « Flat Core Speaker یا FCS» نامیده شده است، می‌توان برای ایجاد بلندگوهایی با عمق صدای کوتاه استفاده کرد و جانمایی بلندگوها را در یک مجلس به صورت متنوع‌تری انجام داد.

درایورهای جدید بلندگو Resonado دست آورد جدید این شرکت

در چند دهه گذشته شاهد تولید بدون وقفه انواع جدیدی از محصولات صوتی مانند دیسک های صوتی، هدفون های بی‌سیم، هدست های حذف کننده‌ی نویز و بلندگوهای هوشمند بوده‌ایم. شرکت «Resonado» که یکی از معروف‌ترین مجموعه های تحقیقاتی در این زمینه است، با ارائه‌ی دست‌آوردی جدید، سروصدای زیادی در رسانه ها به پا کرده است. این شرکت که در دو نمایندگی جداگانه در ایالات‌متحده و کره‌جنوبی فعالیت می‌کند، روش جدیدی را برای ساخت درایورها (اصلی‌ترین قسمت در هر بلندگو) ثبت کرده است که فضای مورد نیاز برای جایگزینی آنها را به شدت کاهش می‌دهد. از این فناوری که « Flat Core Speaker یا FCS» نامیده شده است، می‌توان برای ایجاد بلندگوهایی با عمق صدای کوتاه استفاده کرد و جانمایی بلندگو ها را در یک مجلس به صورت متنوع‌تری انجام داد. «اریک پرز» ، بنیانگذار و مدیر ارشد بازاریابی «Resonado»، می گوید « مدل جدید درایور های بلندگو (FCS) این مزایا را بدون کاهش کیفیت صوت بدست می‌آورد.)

 

یک معماری جدید

درایورهای بلندگوهای سنتی بدین طریق از معماری الکترودینامیکی استفاده می‌کنند که یک مغناطیس الکتروموتور و یک سیم‌پیچ صدا در زیر دیافراگم قرار می‌گیرد. هنگامی که تکانه های الکتریکی از طریق آهنربا ارسال می شود ، سیم پیچ صدا حرکت می کند و باعث لرزش دیافراگم می شود تا صدا ایجاد شود.

در مدل جدید درایور های بلندگو، به جای استفاده از آهن ربا، حول یک یک سیم‌پیچ استوانه‌ای کشانده شده است؛ کل این سیستم بین دو آهن‌ربای میله‌ای معلق می‌ماند و اجازه‌ می‌دهد که نیروی سیم‌پیچ صوتی، به طور مساوی در سطح دیافراگم توزیع شود. برخلاف نمونه های عجیب و غریبی که اخیرا برای درایورهای الکترودینامیکی عرضه شده اند نظیر صفحه مغناطیسی یا حالت الکترواستاتیک ، FCS از همان مواد مشابه بلندگوهای معمولی استفاده می کند و این مسئله، هزینه ها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. آزمایشگاه «Resonado» در واقع، تولیدکننده‌ی بلندگو نیست بلکه ترجیح می دهد به جای آن، مجوز ثبت اختراعات خود نظیر FCS را به شرکت هایی که می‌توانند از مزایای آن بهره مند شوند، بفروشد.

 

زمان عرضه به بازار

گفته‌ می‌شود که تا اواخر امسال، نمونه های اولیه‌ی از مدل جدید درایور های بلندگو روانه بازار خواهد شد. شرکت های تبلیغاتی بسیاری، از همین حالا، آمادگی خود را برای عقد قرارداد جهت داغ کردن بازار این نوع بلندگو ها اعلام کرده اند. اما شرکت «Resonado» قصد ندارد تا پیش از ارائه چند محصول صوتی دیگر خود از جمله «نسل جدید هدفون های بیسیم»، در رابطه با هیچکدام از آن‌ها، قراردادی را امضا کند.

منبع
digitaltrends

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا