اخبارتکنولوژی و هوش مصنوعی

رمزارز ملی پول‌های رایج پساکرونا

سایبرپژوه– مجمع موسسات مالی و پولی رسمی OMFIF، اندیشکده‌ای مستقل در حوزه بانکداری مرکزی و سیاست اقتصادی، تمایل دارد تا مابین بانکداری سنتی و رمزارز ها پیوندی برقرار کند و در این راستا بر ابزارهای پرداخت در بازارهای عمده و خرده فروشی و همچنین رمزارز ملی تمرکز دارد.

OMFIF از سال ۲۰۱۸ تاکنون گزارش‌های دقیقی در مورد ارزهای دیجیتال و رمزارزهای ملی منتشر کرده است و حالا، «بهاوین پاتل» رییس واحد تحقیقات فین‌تک این اندیشکده در خصوص تمرکز اصلی این موسسه تازه تاسیس گفت: معتقدیم طی چند سال آتی در هر دو بخش خرده فروشی و عمده فروشی بازار و در بسیاری از قلمروها از جمله منطقه یورو، پروژهای رمزارز ملی بیشتری رونمایی خواهد شد. اعضای اصلی این موسسه را سیاستگذاران، متخصصان فناوری، متخصصان امور مالی و رگولاتورها به همراه تعدادی از شرکت‌های مبتنی بر بلاک‌چین همچون سایفریوم تشکیل می‌دهند. از جمله شرکت‌کنندگان در میزگرد اخیر این اندیشکده می‌توان به نمایندگان ارشد بانک مرکزی اروپا، بانک تسویه حساب‌های بین المللی و همچنین تعدادی از بانک‌های مرکزی قاره اروپا و کشورهایی همچون ژاپن، چین و استرالیا اشاره کرد.

اسکای گیو مدیرعامل سایفریوم در توضیح مزایای دسترسی به این تعداد از اقتصاددانان برجسته و سیاستگذاران مالی گفت: در جریان رویدادها و کنفرانس‌های این موسسه، می‌توانیم راه‌های عملی و موشکافانه‌ای را که شرکت سایفریوم از طریق آن می‌تواند به سیستم‌های مالی جهان منفعت برساند، کشف کنیم. فناوری‌ بلاک‌چین به یکی از موتورهای نوآوری بلامنازع عصر ما بدل شده‌اند و بدون شک ما را در مسیر رسیدن به آینده‌ای شکوفاتر هدایت خواهد کرد.

منبع
فین مگ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا